میلگرد

میلگرد نوعی پروفیلی است که دارای سطح مقطع دایره ای و توپر می باشد. مجموعۀ ورق کاران ساعی به عنوان یکی از مراکز تأمین کنندۀ آهن آلات در تهران فعالیت می کند. همانطور که می دانید صنعت ساختمان سازی با گذشت زمان تغییرات قابل توجهی نموده است و به کارگیری قطعات میلگرد موجب افزایش استحکام و مقاومت سازه های ساختمانی شده است. امروزه صنعت ساختمان سازی با بتن مورد استقبال مهندسین معمار قرار گرفته است. پایۀ اصلی سازه های بتنی را میلگرد تشکیل می دهد. میلگرد از جمله عناصری است که در صنعت ساختمان سازی مورد استفاده قرار گرفته می شود. بدیهی است هنگام وقوع زلزله، قطعات میلگرد به کار رفته در سازه های بتنی موجب تحکیم و حفاظت سازه های ساختمانی می شود. در ابتدا جوزف لوئیس در سال 1800 توانست به اهمیت کاربرد میلگرد در ساخت بتن پی ببرد و بدین وسیله خواص کششی ضعیف در سازه های ساختمانی را تقویت نماید.

قیمت میلگرد

قیمت میلگرد به عوامل متعددی بستگی دارد که برخی از آنها پرداختیم. نوع میلگرد، ابعاد و وزن سه ویژگی اساسی است که بر روی قیمت میلگرد تأثیرگذار می باشد. بر خلاف تصور برخی از افراد که اطلاعات جامعی نسبت به محصولات آهن آلات ندارند، خرید میلگرد را کار ساده ای می انگارند ولی این چنین نیست چون تولید کنندگان توانسته اند به صورت کاملاً مهندسی شده، انواع میلگرد را به روش های مختلف تولید نموده و بتوانند سطح مقاومت آنها را بهبود ببخشند. در نتیجه صنایع مختلف متناسب با نوع فعالیتی که انجام می دهند، می توانند مناسب ترین نوع میلگرد را تهیه نمایند.

 

قیمت روز انواع میلگرد

نام محصول و برند سایز حالت قیمت - تومان
 قیمت میلگرد ساده ابهر  6.5  کلاف  0
 قیمت میلگرد آجدار راد همدان  8  شاخه 0
 قیمت میلگرد آجدار پرشین  10  شاخه  0
 قیمت میلگرد آجدار پرشین  12  شاخه  0
 قیمت میلگرد آجدار ذوب آهن اصفهان  12  شاخه  0
 قیمت میلگرد آجدار ذوب آهن اصفهان  14  شاخه  0
 قیمت میلگرد آجدار پرشین  14  شاخه  0
 قیمت میلگرد آجدار ظفر بناب  16  شاخه 0
 قیمت میلگرد آجدار پرشین  16  شاخه 0
 قیمت میلگرد آجدار راد همدان  18  شاخه 0
 قیمت میلگرد آجدار پرشین  18  شاخه  0
 قیمت میلگرد آجدار ذوب آهن اصفهان  20  شاخه 0
 قیمت میلگرد آجدار  پرشین  20  شاخه  0
 قیمت میلگرد آجدار ذوب آهن اصفهان  22  شاخه  0
 قیمت میلگرد آجدار ظفر بناب  22  شاخه 0
 قیمت میلگرد آجدار ذوب آهن اصفهان      25  شاخه  0
 قیمت میلگرد آجدار پرشین  28  شاخه  0
 قیمت میلگرد آجدار پرشین  32  شاخه 0

 

میلگرد فولاد کربن با عنوان نوار سیاه نیز شناخته می شود و از جمله میلگردهای رایج در بازار به شمار می رود. البته لازم به ذکر است که این نوع میلگرد در برابر رطوبت مقاومت بالایی ندارد و به راحتی دچار فرسایش می شود و گزینۀ مناسبی جهت به کارگیری در محیط های رطوبتی نمی باشد. صنایعی که نیازمند به خرید میلگرد هستند، بررسی جدول وزن میلگرد ضرورت دارد چون به طور دقیق مشخصات فنی هر نوع میلگرد تعیین می گردد. در این صورت انتخاب و خرید میلگرد مناسب برای مشتریان راحت تر صورت می پذیرد.

فروش میلگرد در دو دسته بندی اصلی میلگرد ساده و میلگرد آجدار صورت می گیرد که در ادامۀ متن به اهمیت کاربرد هر کدام از آنها می پردازیم. استفاده از میلگرد در سازه های بتنی باعث افزایش مقاومت بنا در برابر نیروهای کششی می شود. بتن به تنهایی دارای مقاومت فشاری بسیار بالا می باشد و جهت خرد کردن آن نیاز به استفاده از نیروی فشاری قوی است. البته عدم استفاده از میلگرد در طراحی و ساخت بتن می تواند به عنوان نقطۀ ضعف بزرگ برای چنین سازه هایی محسوب گردد. امروزه توانسته اند با بهره گیری از قطعات میلگرد، پروژه های ساختمان سازی را تقویت نموده و مانع از ریزش ساختمان شود. به طور کلی میلگرد موجب مقاوم سازی بتن در مقابل نیروهای کششی و چرخشی می شود و بدین وسیله از ترک خوردن و شکستگی سازه های بتنی جلوگیری می نمایند.

میلگرد

بدون کشف میلگرد در حوزۀ ساخت و ساز، بشر به سهولت نمی توانست موفق به اجرای پروژه های آسمان خراش و برج های مرتفع گردد. بنابراین صنعت ساختمان سازی با کشف میلگرد توسعه و رشد نموده است و امروزه مهندسین معماری و عمران توانسته اند پروژه های متعددی را با استفاده از به کارگیری میلگرد، بسیار مستحکم و مقاوم بنا نمایند. از ویژگی های مهم انواع میلگرد می توان به مقاومت بالای آن در برابر شرایط محیطی و تغییرات دمایی اشاره نمود. مهندسین متناسب با موقعیت های مختلف و نوع کاربری می توانند اقدام به خرید میلگرد ساده و یا میلگرد آجدار نمایند چون از نظر شکلی با یکدیگر دارای تفاوت جزئی می باشند. عمدتاً ملاحظه می گردد، ساختمان هایی که دچار آتش سوزی شده اند، سازه های بتنی مجهز به میلگرد دچار خسارت سطحی شده اند و همچنان مقاومت و ظرفیت باربری خود را حفظ نموده اند.

خرید و فروش میلگرد بخش بزرگی از صنعت آهن آلات را به خود اختصاص داده است. در همین راستا مجموعۀ ورق کاران ساعی توانسته به صورت تخصصی در حوزۀ فروش آهن آلات فعالیت داشته باشد و محصولات با کیفیتی را در سطح بازار عرضه نماید. با تهیۀ جدول وزنی میلگرد، شرایط را برای خریداران تسهیل می نماید. در واقع خرید و فروش میلگرد و دیگر محصولات آهن آلات بر اساس جدول وزن صورت می گیرد چون اطلاعات جامعی در رابطه با مشخصات فنی محصولات در دسترس مشتریان قرار می دهد. در ادامه همراه ما باشید تا بیشتر با نکات مهم خرید میلگرد آشنا شوید.

میلگرد ساده

 میلگرد ساده دارای سطح یکنواخت و صاف می باشد و با سطح مقطع متفاوت به اندازیۀ 6 الی 50 میلی متر تولید می شوند. خرید میلگرد ساده جهت کاربرد متفاوتی از جمله صنعت ساختمان سازی صورت می گیرد. کاربرد عمدۀ میلگرد ساده را می توان در حوزۀ ساخت درز انقباض در خیابان ها و فرودگاه نیز مشاهده نمود. هدف از ساخت درز انقباض، جلوگیری از ترک خوردگی و یا جمع شدگی بتن می باشد و می تواند عاملی مؤثر برای کاهش هزینه های نگهداری جاده شود. عمدتاً درزهای انقباظ در فواصل معینی بین سازه های بتنی مورد استفاده قرار گرفته می شود، تا بدین وسیله بتوانند از بروز ترک خوردگی سازۀ بتنی جلوگیری نمایند. قیمت میلگرد ساده بر اساس مشخصات مندرج بر جدول وزن میلگرد تعیین می گردد. در همین راستا می توانید با کارشناسان فروش مجموعۀ ورق کاران ساعی تماس گرفته و پس از أخذ مشاورۀ تخصصی می توانید با قیمت مناسب میلگرد مورد نیاز خود را تهیه نمائید.

از ویژگی های شاخص میلگرد ساده می توان قابلیت انعطاف پذیری بالای آن اشاره نمود. در واقع این نوع میلگرد را می توان بدون صدمه زدن به ساختار اصلی میلگرد، خم نمود و یا برش داد و بدین وسیله بتوان سطح کاربری میلگرد را در اجرای پروژه های مختلف توسعه بخشید. از معایب میلگرد ساده می توان عدم کاربری این نوع میلگرد در پروژه های ساختمان سازی سنگین همچون پل سازی، سدسازی و ... اشاره نمود چون قابلیت حفظ اتصال مستحکم با بتن را ندارد و تحت فشار بالا، احتمال جدا شدن این میلگرد از سازه وجود دارد.

میلگرد ساده و آجدار

میلگرد آجدار

میلگرد آجدار همانطور که از نامش پیداست، دارای سطح مقطعی به شکل آجدار می باشد. بدین ترتیب میلگرد آجدار معایب مرتبط به میلگرد ساده را نخواهد داشت و کاربرد و خرید میلگرد آجدار جهت اجرای پروژه های سنگین و عظیم ساخت و ساز صورت می گیرد. از ویژگی های مهم میلگرد آجدار می توان به حفظ اتصال قوی آن با بتن اشاره نمود و بدین وسیله احتمال جدا شدن مقطع از بتن به میزان قابل توجهی کاهش می یابد. فروش میلگرد آجدار نیز بر اساس جدول وزن میلگرد صورت می گیرد و تولید میلگرد آجدار با مقاطع 6 الی 50 میلی متر می باشد. متناسب با پروژه های مختلف می توان هر کدام از آنها را تهیه نمود. فروش میلگرد آجدار در دو دسته بندی اصلی میلگرد آجدار ترمومکانیکی TMT و میلگرد آجدار با مقاومت بالا یا HSD صورت می گیرد. اطلاع داشتن نسبت به ویژگی هر کدام از انواع میلگرد، جهت استفاده از آنها ضرورت دارد.

به عنوان مثال میلگرد آجدار ترمومکانیکی قابلیت تحمل دمای بسیار بالا را دارد و استفاده از این نوع میلگرد موجب افزایش مقاومت سازه های بتنی می شود. انعطاف پذیری بالا، قابلیت جوش پذیری، خمش پذیری، مقاومت بالا در برابر زنگ زدگی، استحکام در برابر دمای بالا و ... از جمله ویژگی های مهم میلگرد آجدار TMT به شمار می رود.

جدول وزنی میلگرد

جدول وزن میلگرد یک استاندارد تعریف شده بر اساس ابعاد و وزنی است که برای مقاطع پر مصرف تعیین می گردد. برای اولین بار در صنعت آلمان جدول استاندارد تدوین و مورد استفاده قرار گرفت. سپس کشورهای دیگر تلاش نمودند با رعایت استاندارد تعریف شده، محصولات فولادی را تولید و به بازار عرضه نمایند چون تأثیر مستقیم بر روی محاسبات وزنی سازه های فولادی خواهد داشت. در عین حال قیمت میلگرد و هر کالای فولادی بر مبنای جدول وزنی می تواند تغییرات قابل توجهی داشته باشند.

جدول وزنی میلگرد

جدول وزنی میلگرد

جدول وزنی میلگرد ساده و اجدار متفاوت از یکدیگر تعیین می گردد. عوامل متعددی بر روی قیمت میلگرد تأثیرگذار می باشد که می توان به وزن میلگرد اشاره نمود که البته بر روی کیفیت میلگرد نیز مؤثر خواهد بود. نکتۀ مهمی که هنگام خرید میلگرد باید در نظر گرفته شود، بررسی دقیق جدول وزنی میلگرد می باشد چون وزن رابطه ای مستقیم با میزان نیروی مقاومتی میلگرد دارد. در نتیجه هنگام خرید میلگرد، نوع کاربری که برای میلگرد در نظر دارید، در نظر گرفته شود. به طور کلی اطلاع از وزن دقیق میلگرد در محاسبات وزن سازه های ساختمانی بسیار تأثیرگذار می باشد و بر میزان مقاومت سازه حائز اهمیت خواهد بود. بنابراین توصیه می شود، در انتخاب و خرید میلگرد و دیگر محصولات آهن آلات در پروژه های ساخت و ساز تمرکز گردد. در صورت اجرای محاسبات اشتباه، می تواند خسارت جبران ناپذیری برای پروژه به ارمغان آورد.

نحوۀ محاسبه وزن میلگرد

فرمول مشخصی برای محاسبه وزن میلگرد وجود دارد که البته نسبت به گذشته بهینه سازی شده است. در گذشته ابتدا مساحت سطح مقطع را در طول میلگرد ضرب می نمودند تا بدین وسیله بتوانند حجم میلگرد را بر حسب سانتی متر مکعب بدست آورند. سپس در چگالی فولاد ضرب می شود که معمولاً مقدار چگالی آهن آلات برابر با 7/8 گرم بر سانتی متر مکعب می باشد. به طور کلی وزن شاخه میلگرد به سایز و طول هر شاخه میلگرد بستگی دارد. L=Length  , R=Radius

وزن میلگرد = (7.8*L*3.14*R*R) / 1000

امروزه توانسته اند فرمول محاسبه وزن هر شاخه از میلگرد را بهینه سازی نمایند. به عبارتی سایز هر میلگرد را به توان 2 می رسانند و سپس بر عدد 162 تقسیم می کنند. در این صورت وزن میلگرد 8 برابر می شود و بر اساس این فرمول به سادگی می توان جدول وزن میلگرد را تعیین نمود.

 کیلوگرم 1.58 = (8*8) / 162

به عنوان مثال جهت محاسبۀ وزن هر شاخۀ میلگرد 12 متری، عدد مذکور بر عدد 12 ضرب می شود. البته جهت محاسبۀ شاخه های میلگرد 6 متری نیز طول میلگرد را در عدد 1.58 ضرب گردد. اگر با روش های محاسبۀ وزن میلگرد آشنایی کامل ندارید، توصیه می کنیم از تخصص و تجربیات کادر فروش مجموعۀ ورق کاران ساعی جهت مشاورۀ تخصصی بهره گیرید. 

خرید میلگرد با بهترین قیمت

خرید میلگرد

البته متأسفانه وزن میلگرد راهکاری برای سوءاستفاده و دلالی برخی از اشخاص در بازار آهن آلات به شمار می رود. در همین راستا افرادی که تمایل به خرید میلگرد دارند، باید اطلاعات جامعی نسبت به محاسبات وزن میلگرد و همچنین بررسی وضعیت بار میلگرد داشته باشند و در صورت مغایرت بتوانند تشخیص دهند. از این رو جهت خرید میلگرد پیشنهاد می کنیم به مراکز معتبر و با سابقه مراجعه نمائید. چنین مجموعه هایی به دلیل داشتن سابقۀ فعالیت، شناخته شده می باشند و جهت جلب رضایت مشتریان، همواره در صدد برای عرضۀ محصولاتی با کیفیت هستند. جهت کسب اطلاعات بیشتر در خصوص جدول وزن میلگرد می توانید با کارشناسان فروش مجموعۀ ورق کاران ساعی تماس حاصل فرمائید.

ثبت نظر
عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :