تیرآهن

 تیرآهن به عنوان یکی از مصالح پرکاربرد در صنعت ساختمان به شمار می رود. مجموعۀ ورق کاران ساعی به صورت تخصصی در زمینۀ تأمین و فروش آهن آلات همچنان به فعالیت خود ادامه می دهد و توانسته بر حسب نیاز بازار داخل، انواع تیرآهن و هاش را تهیه و توزیع نماید. فروش تیرآهن در مدل و اندازه های مختلف صورت می گیرد. در نتیجه صنایع مختلف می توانند متناسب با نوع فعالیتی که انجام می دهند، انتخاب و خرید تیرآهن مورد نیاز مجموعه را انجام دهند. تیرآهن از جمله آهن آلاتی است که نوعی پروفیل به شمار می رود و هدف از بکارگیری آن در پروژه های مختلف، تحمل تنش های حاصل از نیروی برشی و لنگر خمشی است و نقش بسزایی در صنعت ساختمان سازی دارد. در حال حاضر از تکنولوژی نورد گرم جهت تولید انواع تیرآهن بهره گرفته می شود.

تیرآهن

در اینجا قصد داریم به معرفی انواع تیرآهن، تفاوت آهن و نوع کاربری آنها بپردازیم. در این صورت صنایع مختلف بتوانند متناسب با موقعیت های مختلف، اقدام به خرید تیرآهن مناسب نمایند چون نقش اساسی بر روی تحمل وزن بار سازه در صنعت ساختمان سازی خواهد داشت. استقبال از فروش تیرآهن به دلیل کاربرد گستردۀ آن در صنعت ساخت و ساز می باشد. تیرآهن بر اساس نسبت متغیر بال و عرض در گروه های متنوعی عرضه می شود. تولید و فروش تیرآهن به عنوان پروفیلی با سطح مقطع I و H صورت می گیرد و از آلیاژ متفاوت جهت ساخت آن بهره گرفته می شود. امروزه برخی از سازه های ساختمان با اسکلت فلزی ساخته می شوند که پایۀ اصلی آنها را تیرآهن تشکیل می دهد و وظیفۀ این نوع پروفیل، تحمل و انتقال بار وارده بر ساختمان می باشد.

خرید انواع تیرآهن و موارد کاربرد آنها

همانطور که در ابتدا بدان اشاره نمودیم، تیرآهن به عنوان پروفیلی است که دارای دو لبه با اسامی بال و جان می باشد و میزان ضخامت و طول آنها باعث تفاوت میان انواع تیرآهن شده است. قیمت تیرآهن ارتباط مستقیم بر روی قیمت نهایی پروژه های ساخت و ساز خواهد داشت. از مزایای مهم تیرآهن در صنعت ساختمان سازی می توان به توسعۀ مجدد ساخت و ساز اشاره نمود. امکان اتصال چندین تیرآهن به یکدیگر وجود دارد و فروش تیرآهن به صورت قطعات پیش ساخته می باشد. در این صورت نصب و اجرای پروژه های ساختمانی با پروفیل تیرآهن با سرعت بالایی صورت می گیرد.

لازم به ذکر است که تیرآهن نیز همانند دیگر آهن آلات در کنار داشتن مزایا، دارای یک سری معایب عمده است که می توان به خوردگی قطعات تیرآهن، تمایل قطعات فلزی تیرآهن به کمانش، در برخی از مواقع اتصال نامناسب قطعات به یکدیگر و مقاومت پایین تیرآهن نسبت به حرارت بالای ناشی از حوادث آتش سوزی اشاره نمود. خرید و فروش تیرآهن در دسته بندی متفاوت صورت می گیرد که می توان به تیرآهن معمولی و تیرآهن هاش اشاره نمود. خرید تیرآهن معمولی با نام اختصاری I و یا NP صورت می گیرد. تیرآهن هاش و یا بال پهن نیز با علامت H و یا IPB انجام می گیرد که ارتفاع و بال در این نوع تیرآهن یکسان در نظر گرفته شده است.

خرید و تهاتر تیرآهن

تیرآهن معمولی عمدتاً با ارتفاع مشخص میان 80 الی 600 میلی متر ساخته می شود و دارای موارد کاربرد عمومی همچون ستون ها، خرپا، بیم، پوشش سقف، ساخت پل های لانه زنبوری و ... می باشد. افرادی که مسئولیت خرید تیرآهن دارند باید نوع کاربری و محاسبات مهندسی شده را مد نظر قرار دهند. متناسب با پروژه های مختلف ساخت و ساز، می توان از مزایای انواع تیرآهن در دسته بندی متفاوت استفاده نمود. تیرآهن IPE (بر اساس استاندارد اروپا و ایران)، تیرآهن INP (بر اساس استاندارد چین و روسیه) و تیرآهن IPB (دارای بال پهن) از طبقه بندی های اصلی تیرآهن به شمار می روند و کاربرد آنها را می توان در اجرای پروژه های ساختمان مشاهده نمود. از ویژگی های فیزیکی تیرآهن IPE و INP می توان به ارتفاع 80 الی 600 میلی متر اشاره نمود که البته ارتفاع تیرآهن IPB بین 100 الی هزار میلی متر می باشد. جهت کسب اطلاعات بیشتر و دریافت لیست قیمت تیرآهن می توانید به صورت اینترنتی با دفتر فروش مجموعۀ ورق کاران ساعی ارتباط برقرار کنید.

عوامل تعیین کنندۀ قیمت تیرآهن

قیمت تیرآهن به عوامل متعددی بستگی دارد که در ادامه بیشتر به جزئیات آن می پردازیم. تیرآهن INP از جمله انواع تیرآهن I به شمار می رود که بر اساس استانداردهای روسیه و چین تولید می شود و از نظر شکل ظاهری می توان به کاهش ضخامت بال تیرآهن با فاصله گرفتن از جان تیرآهن اشاره نمود. تیرآهن IPB از دسته بندی تیرآهن H به شمار می رود که با عنوان تیرآهن عریض شناخته می شود. طول بال این نوع تیرآهن نسبت به تیرآهن IPE زیاد می باشد. نکتۀ مهم و اساسی که در حوزۀ خرید تیرآهن وجود دارد، وزن و نوع تیرآهن می باشد. تیرآهن H نوعی تیرآهن عریض است که طول بال ها نسبت به تیرآهن IPE بیشتر می باشد.

فروش تیرآهن در دسته بندی اصلی تیرآهن سبک L و تیرآهن سنگین V صورت می گیرد. به عنوان مثال تیرآهن IPBV نشان دهندۀ تیرآهن عریض و سنگین است. این در حالی است که تیرآهن IPBL نشان دهندۀ تیرآهن عریض و سبک می باشد. بنابراین متناسب با پروژه های مختلف، امکان خرید تیرآهن سبک و سنگین بر اساس سه نوع استاندارد جهانی وجود دارد. جهت اطلاع از جدول وزنی تیرآهن می توانید با کارشناسان فروش مجموعۀ ورق کاران ساعی تماس حاصل فرمائید و هماهنگی های لازم را جهت ثبت سفارش حضوری و یا اینترنتی انجام دهید.

ثبت نظر
عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :