لوله آهن

لوله آهن به عنوان یکی از کاربردی ترین محصولات فولادی در حوزۀ آهن آلات مورد استفاده قرار گرفته می شود. مجموعۀ ورق کاران ساعی به عنوان یکی از مراکز بزرگ و معتبر در زمینۀ فروش انواع آهن آلات از جمله لوله آهن، ورق آهن، پروفیل، نبشی، ناودانی و ... فعالیت دارد و همواره آمادۀ پشتیبانی از سفارشات مشتریان از سراسر کشور می باشد. ضمن آنکه دارای شرایط لازم برای ارسال سریع انواع آهن آلات به سراسر کشور می باشد. لوله آهن از رایج ترین انواع لوله موجود در بازار به شمار می رود که اکثر صنایع از مزایای آن جهت انتقال سیالات مایع، جامد و گاز استفاده می نمایند. در ادامۀ متن بیشتر به شرح جزئیات موارد کاربرد و ویژگی های مهم لوله آهن می پردازیم.

ویژگی های مهم انواع لوله آهن

لوله آهن به شکل استوانه ای توخالی در ابعاد و ضخامت های متفاوتی ساخته می شود. کاربرد لوله آهن به منظور حفاظت از مواد داخل لوله نسبت به محیط خارجی آن می باشد و وسیلۀ مناسبی برای انتقال کلیۀ مایعات و سیالات به شمار می رود. تولید و فروش لوله آهن بر مبنای جدول وزنی لوله آهن که متشکل از مشخصات فنی و استاندارد تولید است، صورت می گیرد. لوله آهن همانطور که از نامش پیداست از جنس ورق آهن به شکل استوانه ای بلند که داخل آن توخالی و دو سر آن باز است، تولید می شود و دارای سطح مقطع دایره ای شکل می باشد. به طور کلی جهت تولید لوله آهن از روش هیدروفرمینگ لوله بهره گرفته می شود. فرآیند تولید هیدروفرمینگ لوله آهن نیز به سه روش کلی که عبارتند از هیدروفرمینگ فشار پایین، هیدروفرمینگ فشار بالا و هیدروفرمینگ فشار متغیر صورت می گیرد.

لوله آهن

خرید لوله آهن

هر چه کیفیت و ضخامت لوله بیشتر باشد، بدون شکل عمر لوله آهنی بیشتر خواهد بود. در نتیجه صنایع مختلف جهت خرید لوله آهن، متناسب با نوع فعالیتی که قصد انجام دادن آن را دارند، اقدام به انتخاب لوله آهنی مورد نیاز خود می نمایند. همانطور که در بخش پیشین بدان اشاره نمودیم، تولید و فروش لوله آهن در دسته بندی متفاوتی صورت می گیرد. لوله اسپیرال، لوله مانیسمان، لوله داربست، لوله لنس، لوله گوشت دار، لوله مبلی، لوله صنعتی، لوله جدارچاه، لوله api، لوله بدون درز مانیسمان، لوله درزدار، لوله مسی، لوله استنلس استیل و ... تنها برخی از انواع لوله فولادی به شمار می روند. البته جهت انواع لوله آهن می توان به موارد فوق اشاره نمود. از مزایای لوله آهنی می توان به موارد زیر اشاره نمود:

ایمنی و مقاومت بالا

انتقال فوری سیالات

مقاومت بالای آن در برابر فشار بالا

قابلیت اجرای فرآیند الکترولیز

استحکام بالا در برابر خوردگی و اکسیداسیون

کاربرد گستردۀ لوله آهنی در کلیۀ صنایع ساختمانی و صنعتی قابل مشهود می باشد. لوله های فولادی مقاومت زیادی در برابر فشار و خوردگی دارد و به هر میزانی دارای ضخامت و کیفیت بالایی می باشد. امروزه به سهولت می توانید کاربرد انواع لوله آهن را در جهت ساخت انواع لوازم خانگی، صنعت خودروسازی، ساختمان سازی، پل سازی، کشاورزی، تفریحی و ... مشاهده نمائید.

عوامل تعیین کنندۀ قیمت لوله آهن

قیمت لوله آهن بر اساس عوامل متعددی تعیین می گردد که می توان به قطر، سایز، ضخامت، نوع و شرایط استاندارد تولید اشاره نمود. در حال حاضر خرید و فروش لوله آهن بر اساس جدول وزنی لوله آهن که توسط تولید کنندگان تهیه می گردد، صورت می گیرد. بنابراین صاحبان صنایع می توانند متناسب با نوع پروژه و فعالیتی که انجام می دهند، اقدام به خرید لوله آهن نمایند. جهت کسب اطلاعات بیشتر و سفارش انواع لوله آهن با قیمت ارزان می توانید با دفتر فروش ورق کاران ساعی تماس حاصل فرمائید و هماهنگی های لازم را جهت ثبت سفارش و تحویل فوری آهن آلات انجام دهید.

ثبت نظر
عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :