نبشی

نبشی به عنوان یکی از پرکاربردترین وسایلی است که کاربرد آن را می توان در صنایع ساختمان سازی مشاهده نمود. مجموعۀ ورق کاران ساعی به عنوان یکی از مراکز معتبر در زمینۀ فروش انواع آهن آلات فعالیت دارد و همواره آمادۀ عرضۀ بهترین محصولات به صاحبان صنایع می باشد. در ادامۀ متن بیشتر به معرفی نبشی و اهمیت کاربرد آن می پردازیم. نبشی از جمله مصالح ساختمانی است که امکان به کارگیری آن به صورت منفرد و همچنین مرکب وجود دارد. از روی هم قرار گرفتن دو مقطع آهنی که به صورت پروفیل ساخته شده اند، نبشی تولید می شود. عمدتاً نحوۀ قرارگیری دو مقطع بر روی یکدیگر به صورت عمودی می باشد. البته نیاز به ذکر است که برخی از مواقع ممکن است دو مقطع یا بال های نبشی با زاویۀ کمتر از 90 درجه بر روی یکدیگر قرار گرفته شوند. فروش نبشی در مدل های مختلف صورت می گیرد که در ادامه بیشتر شرح خواهیم داد. تفاوت قابل توجه میان انواع نبشی، میزان استقامت آنها نسبت به یکدیگر می باشد و عمدتاً کاربرد نبشی عمودی در صنعت ساختمان سازی بیشتر می باشد.

خرید نبشی

همانطور که از ابتدا بدان اشاره نمودیم، ساختار نبشی به صورت پروفیل است که از استحکام بالایی در واحد طول برخوردار می باشد. به عبارتی نسبت به حجم دیگر آهن آلات همچون ورق از مقاومت بالایی برخوردار است و نقش بسزایی در صنعت ساخت و ساز دارد. معمولاً فروش نبشی در طول های 6 و 12 متری در بازار رایج می باشد و بر اساس میزان ضخامت و نوعشان در دسته بندی متفاوتی تقسیم می شوند. در حال حاضر در سطح بازار خرید و فروش نبشی از نظر فرآیند ساخت در دو دسته بندی نبشی پرسی و نبشی فابریک معامله می شود، که هر کدام از آنها دارای ویژگی های منحصربفرد خود هستند.

نبشی

از ویژگی های مهم نبشی فابریک که از نامش پیداست، از همان ابتدا شکل ظاهری خود را حفظ نموده است. به عبارتی از همان ابتدای جهت تولید این نوع نبشی از قالب مخصوص نبشی استفاده شده است و طی پروسۀ نورد گرم، مواد مذاب درون قالب به شکل نبشی سرد و خارج می شود. بدین ترتیب نبشی فابریک با سطح مقطع 90 درجه آمادۀ استفاده کردن می باشد.

ساختار نبشی پرسی تفاوت جزئی با نبشی فابریک دارد که می توان به روش ساخت آن اشاره نمود. در واقع نبشی پرسی طی فرآیندهایی که بر روی ورق های فولادی به وجود می آورند، تولید می شود. عمدتاً جهت تولید نبشی پرسی، ورق های فولادی را از قسمت وسط خم می کنند تا به شکل نبشی تبدیل شوند.

مهمترین نکات جدول وزنی نبشی

با توجه به مطالب مذکور، جهت تولید نبشی از روش های مختلفی استفاده می شود که در نتیجه شاهد فروش انواع نبشی در سطح بازار می شویم. بنابراین انتخاب و خرید نبشی همچون دیگر آهن آلات نیاز به بررسی جدول وزنی نبشی دارد. به عبارتی افرادی که قصد خرید نبشی دارند، باید اطلاعات جامعی نسبت به نوع کاربری نبشی و انواع نبشی موجود در بازار داشته باشند. چرا که هر کدام از انواع نبشی می تواند کارایی و میزان تحمل باری متفاوتی نسبت به دیگری داشته باشند.

عوامل تأثیرگذار بر قیمت نبشی

هر کدام از مواردی که بدان اشاره نمودیم بر روی قیمت نبشی تأثیرگذار است. به عبارتی سایز بال، وزن کل، شکل ظاهری، جنس فولاد، میزان زاویۀ بال ها نسبت به یکدیگر و شیوۀ تولید از جمله پارامترهای مهمی هستند که به طور مستقیم بر اساس آنها جدول وزنی نبشی و قیمت نبشی تعیین می گردد. موارد کاربرد انواع نبشی را می توان در صنعت ساخت سازه های خرپایی، برپایی ستون های پل سازی، فونداسیون، ساخت تجهیزات و ماشین آلات و ... ملاحظه نمود. جهت سفارش انواع نبشی بر اساس جدول وزنی استاندارد می توانید با مجموعۀ ورق کاران ساعی تماس حاصل فرمائید.

ثبت نظر
عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :